Abonare Newsletter

Selecteaza Domeniu:

Kramer a lansat kit-ul extender HDMI prin fibra optica 675R/T

675R/T – 4K60 4:4:4 HDMI Extender Kit over Ultra–Reach MM/SM Fiber Optic 

  • Set receptor / transmitator HDMI, plug & play compact
  • Suporta fibra multi-mod sau single-mode
  • Rezolutie video – pana la 4K@60 (4:4:4)
  • Pana la 33 km extensie ultra-reach

 

675R/T este un kit extender HDMI prin fibra optica, de inalta performanta, pentru extensie ultra-reach a semnalelor HDMI 4K@60Hz (4:4:4). 675T (transmitator) converteste semnalul de intrare HDMI intr-un semnal optic care este transmis printr-un cablu de fibra optica in 675R (receptor), care il converteste inapoi intr-un semnal HDMI. 675R/T include 2 transceivere SFP+ multi-mode, dar poate fi utilizat cu orice transceiver SFP+ certificat Kramer, cum ar fi un transceiver SFP+ single−mode.

  • Kit extender standard de inalta performanta – Ofera semnale ultra-reach prin infrastructuri de fibra optica multi-mode sau single-mode, utilizand unitati OSP SFP+ Kramer conectabile. Tehnologia de conversie video chroma sub–sampling cu latenta aproape zero este utilizata pentru adaptarea automata a semnalelor HDMI de peste 10G la rata de date a semnalului de legatura optica 10G.
  • Extensie semnal HDMI – In conformitate cu HDCP 2.2 si accepta o rata de date de pana la 18G (6G pe canal), LPCM 7.1, Dolby True HD si DTS–HD, conform specificatiilor din HDMI 2.0.
  • I–EDIDPro™ Kramer Intelligent EDID Processing™ – Algoritm inteligent de manipulare EDID , procesare si trecere, care asigura functionarea Plug and Play pentru sursele HDMI si sistemele de afisare.
  • Intretinere eficienta din punct de vedere al costului – Indicatorii LED de stare pentru detectarea conexiunilor de alimentare, sursa si legatura prin fibra faciliteaza depanarea locala usoara.
  • Instalare usoara – Carcasa rackabila DigiTOOLS® fara ventilator permite montarea alaturata a 3 unitati intr-un spatiu de rack 1U cu adaptorul de rack recomandat.

 

APLICATII

  • Extensie de semnal ultra-lunga securizata si fiabila pentru: aplicatii guvernamentale; aplicatii medicale; aplicatii de inchiriere si organizare.
  • Distributia optica punct-la-punct a semnalelor AV in spatii mari.
  • Extensie de semnal ultra-lunga pentru conectivitate intre mai multe camere si intre cladiri.